Str. Albinelor Nr.76, Timisoara
+40 728 939 807
Luni-Vineri: 9-17

Tehnician Merceolog – Companie Germana Timisoara

/Tehnician Merceolog – Companie Germana Timisoara

Descriere Job:

Recrutam pentru o companie Germana in domeniul productiei de matrite destinate injectiei de mase plastice cu sediul in Timisoara,

Tehnician Merceolog

RESPONSABILITATI

- efectueaza aprovizionarea cu materiale si materii prime conform notelor de aprovizionare
din productie
- tine legatura cu furnizorii de materiale si materii prime, intocmeste comenzi
- tine evidenta materialelor si materiilor prime care sunt achizitionate
- face aprovizionarea cu materiale de la furnizorii locali
- intocmeste documentatia necesara pentru operatiunile de import-export, facturi interne
si externe si specificatii de transport
- tine evidenta comenzilor transmise catre furnizori interni si externi
- opereaza in evidente comenzile expediate si cele in proces
- efectueaza operatiunile vamale cu comisionarii vamali cu care colaboreaza societatea
noastra
- contacteaza transportatorii si negociaza tarifele pentru efectuarea transporturilor
externe si interne
- raspunde de primirea si de livrarea semifabricatelor,respectiv produselor finite provenite din import si export.
- intocmeste facturile interne
- tine evidenta contractelor si ofertelor de pret aprobate
- mentine corespondenta directa cu furnizorii
- mentine legatura cu colaboratorii firmei din tara in mod direct,cat si prin corespondenta
- se obligat sa se supuna obiectivelor de performanta, precum si criteriilor de evaluare a
realizarii acestora.

CERINTE

- Permis auto categ. B
- Studii tehnice
- Experienta in domeniul comercial (achizitii)
- Limba engleza, scris si vorbit cel putin la nivel mediu
- Limba germana constituie un plus

Se ofera:
- salariu fix 3000 Ron Net
- bonuri de masa de 15 Ron
- bonusuri

solicita un apel.

Ai intrebari cu privire la serviciile Delta HR Consult sau doresti asistenta completa in domeniul resurselor umane? Completeaza formular alaturat cu numele si numarul tau de telefon, iar un reprezentant Delta HR Consult te va contacta.

As vrea sa vorbim despre:

captcha